"Kůň zná svého jezdce lépe, než jezdec svého koně."


Výcvik štěněte

23. září 2010 v 20:28 | janička |  Výcvik a výchova psů

Hlavně nepřetěžovat

Štěně je důležité nepřetěžovat alespoň do čtyř měsíců věku. Svaly ještě nejsou pořádně vyvinuté a příliš pohybu by mohlo škodit.
S pejskem bychom měli jít mezi ostatní psy až po všech očkování, která jsou povinná. Nejdůležitějším povelem je tedy Přivolání


img

Přivolání

Štěně pustíme na volno, ale uvidíte, že zezačátku před Vámi bude chtít utíkat, protože si myslí, že si s ním chcete hrát nebo se vás kvůli něčemu bojí.
Štěně když tedy začně utíkat směrem od vás, tak vy udělejte to, že utečete vy od něj, jděte pomalu směrem od něj a on se za chvíli bude bát, že ho chcete opustit, tak k vám přiběhne. Jakmile uvidíte, že k vám běží, říkejte povel "ke mě" on mezitím přiběhne k vám a vy mu dáte pamlsek a hodně ho pochválíte. U štěňat je nejdůležitější pochvala. Tento povel opakujte co nejčastěji (opakování je matka moudrosti), ale s mírou ať mu cvik neznepříjemníte, to by pak pejsek nepracoval s radostí jak má.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 °Maddie° °Maddie° | Web | 23. září 2010 v 20:40 | Reagovat

prosím das hlas Demi http://m-i-l-e-y-f-a-n-s.blog.cz/1009/sonc-5-kolo-finale#comment81688194 klidne hlas oplatím staci napsat na muj blog =) díky moc

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama