"Kůň zná svého jezdce lépe, než jezdec svého koně."


Chodit na cvičák? Ano nebo ne?

30. října 2010 v 18:55 | janička |  Rady a tipy
Chodit na cvičák? Ano nebo ne?
Začnu tím, jsem silně ovlivněn. Na cvičáku trávím spoustu času a to většinou cvičením psů, popřípadě psovodů. Dále bych se chtěl v tomto článku vyhnout diskusi o mezilidských vztazích, které někdy jsou a někdy zase ne.
V čem je výhoda!
Za největší výhodu pokládám potkávání lidí se stejnými problémy. Tj. jejich psi je taky neposlouchají, taky jim dělají velké starosti a radosti, jezdí na stejné závody nebo zkoušky, mají stejné problémy při výcviku atd. Za výhodu bych pokládal i větší množství psů, zároveň cvičících v jednom prostoru. Při takových situací se pes určitě naučí zvládat i ty nejextrémnější situace (pochody protichodem, přivolání ze skupiny psů atd.). Dále zde určitě najdete lidi nakloněné pomoci vám s výcvikem psíka. Ať už se jedná o některé cviky, kde potřebujete pomocníka (např. obrana), tak i o rady ohledně konkrétní metody. Určitě do tohoto výčtu patří i vybavenost cvičiště. Překážky a pomůcky pro výcvik psa. V neposlední řadě je to i prostor, kde většinou nejste rušeni okolními vlivy (většinou oplocený prostor).
Jaké jsou nevýhody!
Nikdy nevíte, na jaké úrovni jsou instruktoři a rady, které podávají. V těchto případech se doporučuji řídit doporučením třetích osob.
Na každém místě, kde se setkává větší množství psů je vždy riziko nějakého poranění, jak psovodů, tak i psů.
Tento článek, bych rád pojal jako diskusní. Jaké jsou vaše názory na různé cvičiště, jak ve větších městech, tak i na vesnicích. Byli jste někdy členy nějakého kynologického klubu?
Jaké jsou vaše zkušenosti? Pomohl vám "cvičák" s výcvikem psa? Myslíte si, že cvičák je jen pro německé ovčáky?
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama