"Kůň zná svého jezdce lépe, než jezdec svého koně."


Zubní kámen

5. října 2010 v 21:14 | janička |  Výcvik a výchova psů

Zubní kámen

img
Jakmile pečujeme o štěně, tak je důležité pečovat také o jeho chrup. Již od útlého věku je vhodné zkoušet otvírat štěněti dutinu ústní a přitom mu říkat povel "zuby" nebo "otevři". a následně mu čistit i zuby. Pejskovi čistíme zuby nejlépe 2x - 3x týdně.
Tato prevence zabrání, aby pejsek měl případný zubní kámen, kaz nebo zánět dásní. Pokud naučíte vašeho psa otvírat tlamičku, je to velké plus, neboť pokud s pejskem budete chodit na výstavy, tak je důležité a také povinné, aby toto pejsek uměl.

Jak s čištěním začít ?

Nejlepší je, když s pejskem budeme otvírání dutiny ústní zkoušet a trénovat od štěňátka. Kdybychom jsme tuto péči vynechali, následně by byl velký problém s péčí o zuby u veterináře, protože by pejsek ani nevěděl, co se po něm chce. Pejsek si tak výborně navykne na otvírání dutiny ústní a zároveň na čištění zubů. Pejskovi tak nebude hrozit žádný zánět nebo se mu alespoň na nějakou dobu zabrání.
Existuje spousta druhů pasty na zuby, kterou lze použít na psí chrup. Nejlepší kartáček pro psa je takový, který si lze navléknout na prst, ovšem je i spousta jiných kartáčků podobný těm našim. Stačí si jen vybrat. Zezačátku je vhodné psa moc dlouho čištěním nezatěžovat, ale postupem času už bude zvyklý a tudíž se i vám bude práce s čistotou zubů lépe vykonávat.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama