"Kůň zná svého jezdce lépe, než jezdec svého koně."


Domácí mazlíčky si můžete nechat pojistit

6. prosince 2010 v 19:54 | janička |  Rady a tipy

Typy pojištění pro psy a kočky

České pojišťovny mají většinou v nabídce pojištění pro domácí mazlíčky spojené s náklady na veterinární ošetření zvířete při jeho nemoci či úrazu nebo pojištění odpovědnosti za škodu způsobenou psem. Pojistné se pohybuje od 600 Kč za rok u koček, u psů bývá částka vyšší. Pro asistenční, slepecké a záchranářské psy poskytuje většina pojišťoven slevu.

Pojištění odpovědnosti za škodu způsobenou psem (nebo kočkou)

Tento typ pojištění se může hodit každému majiteli psa nebo kočky. Kočka může přeběhnout přes cestu a způsobit dopravní nehodu, pes zase zaútočit na pošťáka - náklady na škodu na zdraví či majetku třetí osoby jste pak povinen hradit vy.
S pojištěním odpovědnosti za škodu způsobenou psem či kočkou vám může být proplaceno až 70% celkových nákladů. Pojištění si můžete sjednat i při vycestování s domácím mazlíčkem do zahraničí. V některých evropských státech je pojištění odpovědnosti pro majitele bojových plemen povinné ze zákona!

Pojištění nákladů na veterinární léčbu

Pojištění nákladů na veterinární léčbu zahrnuje výkony veterinářů včetně použitého materiálu a léčiv, ale i případnou hospitalizaci. Hodí se například tehdy, kdy váš mazlíček onemocní a musí být podroben nákladné léčbě. U starších zvířat se s narůstajícím věkem procento hrazených nákladů snižuje.

Pojištění uhynutí nebo utracení

Nad touto variantou raději ani nepomýšlíme, přesto - smrt se týká nás všech. Pojistná událost se může stát v důsledku nemoci, úrazu, operace či otravy. O tomto typu pojištění by měli uvažovat zejména majitelé služebních psů.

Jaké psy a kočky lze pojistit?

Pojistit lze u nás psa nebo kočku většinou od šesti měsíců do osmi let věku. Zvíře musí být registrováno u státní či obecní správy, označeno čipem nebo tetováním, mít platnou evidenční známku, u pojištění nákladů na veterinární léčbu také očkovací průkaz a povinná očkování. Pojistit lze i psy horské služby, canisterapeutické, služební nebo asistenční psy.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama