"Kůň zná svého jezdce lépe, než jezdec svého koně."


Odnaučte svého psa štěkat!

6. prosince 2010 v 19:40 | janička |  Výcvik a výchova psů

Bezdůvodný štěkot může obtěžovat nejen Vás, ale i Vaše sousedy!

Štěkot ke psům zkrátka patří... Je ovšem důležité rozpoznat, kdy se jedná o štěkot opodstatněný (projev radosti, ochrana teritoria, hrozící nebezpečí, atd.) a nebo o štěkot neopodstatněný (bezdůvodné vytrvalé hlasité štěkání). U neopodstatnělého štěkotu se jedná o zlozvyk, který je potřeba psa odnaučit. Zejména pokud bydlíte v bytě, může být psí štěkot hlavním důvodem hádek se sousedy.

Hračky a pamlsky

Klasickým uklidňovacím prostředkem jsou pamlsky a nebo oblíbené hračky psa. Ty jsou vhodné pro krátkodobé uklidnění, protože pes si na ně velmi rychle zvykne (zejména na pamlsky) a pak se jich bude štěkotem neustále dožadovat.

Povel "Ticho!"

Pokud pes neustále a bezdůvodně štěká, důrazně jej umlčte povelem "Ticho!". K uklidnění psa použijte vždy stejný povel, pes by jinak mohl být různými povely zmatený. Vhodné je psovi po vyřknutí povelu sevřít na několik minut tlamu prsty.

Sprejový antištěkací obojek

Další možností, jak odnaučit psa štěkat (zejména pokud pes štěká "z nudy"), je za pomoci sprejového antištěkacího obojku. V obojku je zabudovaný mikrofon, který snímá zvuk. Jakmile pes zaštěká, dostane slabou vodní spršku. Ve většině případů se pes odnaučí díky obojku neopodstatněně štěkat.

Obojky napuštěné psími uklidňujícími feromony

Kromě sprejových antištěkacích obojků můžete k převýchově psa použít obojky napuštěné psími uklidňujícími feromony (ty jsou k dostání i ve formě odpařovačů do zásuvky nebo sprejů). Feromony vylučují kojící fenky z mléčné žlázy, u štěňat i dospělých psů vyvolávají pocit klidu a bezpeční. Cena obojku se pohybuje od 300 korun nahoru.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama