"Kůň zná svého jezdce lépe, než jezdec svého koně."


Psí šampóny a kondicionéry

9. prosince 2010 v 17:55 | janička |  Péče, zdraví nemoci

Psí šampóny a kondicionéry

pes
Snad každý majitel psa ví, že lidské šampóny a kondicionéry jsou pro psy nevhodné. Jaké speciální šampóny a kondicionéry jsou vhodné pro pejsky? Více se dozvíte v našem článku.

Psí šampóny a kondicionéry - jak vybrat ten nejlepší?

Snad každý majitel psa ví, že lidské šampóny a kondicionéry jsou pro psy nevhodné. Ne všechny šampóny jsou vhodné pro všechna psí plemena. Druh šampónu či kondicionéru je závislý nejen na ročním období (na jaře je lepší používat šampóny s obsahem repelentu a v zimě šampóny s větším obsahem oleje a obohacený dalšími výživnými látkami.), ale také na stavu srsti psa.

Psí šampóny s pigmentem

V obchodech můžete zakoupit také šampóny, které obsahují malé množství pigmentu. Tyto šampóny jsou vhodné například pro zlaté retrívry, jezevčíky a nebo labradory. Všeobecně jsou tyto šampóny vhodné pro psí plemena, která mají zlaté, rezavé a nebo například černé zbarvení, protože udržují jejich srst stále lesklou a zabraňují před vyblednutím jejich přirozené barvy srsti.

Pes - takzvané "suché" šampóny

Pokud není srst příliš znečištěná, je pro rychlé ošetření srsti psa vhodný suchý šampón. Jedná se o prášek, který důkladně vetřete do srsti a pak vykartáčujete.

Koupání psa - jak na to?

Před samotnou koupelí nejdříve psa vykartáčujte. Poté psa opláchněte vlažnou vodou, naneste šampón na hřbet a poté jej vetřete také na boky a nohy. Hlavu psa myjte až na konec - dejte pozor, aby se šampón nedostal do očí a uší. Vymývat šampón začněte nejdříve z hlavy a poté postupujte dále. Psa vysušte do sucha, nebo použijte vysoušeč vlasů.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama