"Kůň zná svého jezdce lépe, než jezdec svého koně."


Svět psů – bojová psí plemena

9. prosince 2010 v 17:50 | janička |  Rady a tipy

Svět psů - bojová psí plemena

rotvajler
Jsou bojová plemena tolik nebezpečná a agresivní, jak se o nich říká? Co je potřeba vědět, než si bojové psí plemeno pořídíte domů? To a mnohem více se dozvíte v našem dnešním článku.

Bulteriér - malý, ale šikovný...

Bulteriér vznikl křížením buldoků s různými typy teriérů. Cílem šlechtění bylo získat psa, který by splňoval vlastnosti obou plemen a byl vhodný pro psí zápasy. I když je bulteriér ostražitý a často napadá jiné psy, stává se věrným a oddaným společníkem.

Americký pitbulteriér - nebezpečný pes?

Americký pitbulteriér je nejen rychlý, odvážný, vytrvalý, učenlivý, oddaný, poslušný ale také nebezpečný. Může být velmi agresivní vůči jiným psům - byl vyšlechtěn pro boj v ringu a stačí mu malý podnět k vyvolání střetu. Americký pitbulteriér musí být důsledně vycvičen.

Kavkazský pastevecký pes - neohrabaný? ne rychlý!

Na první pohled vypadá tento pes neohrabaně a těžkopádně. Avšak, nenechte se zmást. Kavkazský pastevecký pes dokáže být velmi rychlý a hbitý. Pes je samostatný, nedůvěřivý k ostatním lidem, ostražitý, nenáročný, také je výborný strážce a ochránce pro svého majitele i celou jeho rodinu.

Rotvajler - pes s 2000 let starým rodokmenem

Rotvajler je mohutný pes, který se pyšní téměř dva tisíce let starým rodokmenem. V minulosti hlídal dobytek, nyní vám spolehlivě ochrání majetek. Rotvajler je klidný, věrný a poslušný pes s dobrými nervy. Je to ostražitý ochránce, ale vyžaduje, stejně jako pitbulteriér, hodně disciplíny. Rotvajlera si nepořizujte, pokud jste úplní psí začátečníci.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama