"Kůň zná svého jezdce lépe, než jezdec svého koně."


Vzácná psí plemena – která to jsou?

9. prosince 2010 v 17:47 | janička |  Rady a tipy

Pumi - oříšek nebo vzácné psí plemeno?

Tohle méně časté plemeno pochází z Maďarska, kde se velmi hojně využívá jako pastevecký pes s velmi pronikavým hlasem. Jeho výška se pohybuje v rozmezí od 33 do 48 cm.

U nás v ČR se vyskytuje jen kolem 4 - 5 jedinců. Zbarvení je stříbrné, černé nebo krémové.

Tosa Inu - japonská doga

Tosa Inu pochází z Japonska, je to vzácné psí plemeno, od kterého se učili japonští samurajové. Pomocí selektivního šlechtění Japonci proměnili Tosu ve velkého, hbitého, atletického psa, který zbytečně neštěká, je inteligentní, odvážný a dnes i něžný, poslušný a ostražitý.

Je uctivý ke své "lidské smečce" a velmi lehce ovladatelný. Díky těmto vlastnostem je Tosa Inu vhodný na hlídání.

Ruský Toy teriér

Ruský Toy je v ČR a na Slovensku velmi ojedinělé a relativně vzácné psí plemeno. Byl vyšlechtěn v Rusku před 40-ti lety Evženií Fominievnou Žarovou.

Původně se v Rusku chovala pouze krátkosrstá forma toy terierů. Ruský toy je společenský, malý a jemný psík kvadratického formátu, veselý a čilý, plný temperamentu.

Louisianský leopardí pes

Louisianský leopardí pes (Louisiana Catahoula), se používal jako pes dobytkářů, dřevorubců, společenský pes, hlídací a strážní pes.

V Evropě je toto psí plemeno velmi vzácné. Louisianský leopardí pes je nezávislý, s obranářskými vlohami a teritoriálními pudy.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama